Najnowsze aktualności:

Quiz wiedzy ekologiczno-przyrodniczej “Przyjaciel przyrody”

Dnia 18.kwietnia.2018r. w naszym przedszkolu odbył się quiz wiedzy ekologiczno- przyrodniczej „Przyjaciel przyrody”. Był on skierowany do dzieci 5 i 6-letnich z przedszkoli dla dzieci słabowidzących, z wadami wzroku i integracyjnych. Celem quizu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, poszerzanie wiedzy o ekologii, jak również propagowanie zasad zdrowej rywalizacji i zachowań fair play. Nasza placówka była reprezentowana przez Ninę z grupy III i Kacpra z grupy IV. Quiz odbył się w sali starszaków, a pytania wyświetlane były na tablicy multimedialnej i dotyczyły szeroko pojętej wiedzy przyrodniczej i ochrony środowiska. Właściwą odpowiedź dzieci wskazywały poprzez uniesienie kartonika w odpowiednim kolorze. Zadaniem dla przedszkolaków było także ułożenie puzzli przedstawiających srokę, rozpoznawanie odgłosów przyrodniczych i wypełnienie karty pracy „Segregacja śmieci”. Na uczestników quizu czekał występ artystyczny „Ekoludek”, dyplomy, atrakcyjne nagrody i pyszny poczęstunek.

Czytaj dalej

Ogólnopolski konkurs plastyczny “Zwierzęta polskich lasów” – WYNIKI

Nasze przedszkole zorganizowało ogólnopolski konkurs plastyczny “Zwierzęta polskich lasów”. Nadesłano 49 pięknych prac z całej Polski. Dzieci naprawdę bardzo się napracowały, dlatego jury tak trudno było wyłonić zwycięzców. Po długich i burzliwych naradach przyznało 3 nagrody główne i 4 wyróżnienia. A oto nasi zwycięzcy:

I miejsce: Wojtek Markowski, 4 lata
Przedszkole nr 340 „Kasztanowego Ludka” w Warszawie

II miejsce: Zuzanna Klecha, 6 lat
Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Wilczej Woli

III miejsce: Gabriel Kraśnicki, 4 lata
Niepubliczne Przedszkole Artystyczno – Językowe „Mały Europejczyk” w Dobrzyniu nad Wisłą

Wyróżnienia:
– Lena Niedzwiecka, 6 lat, Przedszkole Miejskie nr 12 w Zamościu
– Gabrysia Werle, 3 lata, Społeczne Przedszkole Integracyjne w Teresinie
– Marlena Zubek, 6 lat, Przedszkole nr 2 w Nowym targu
– Miłosz Kulig, 6 lat, Niepubliczne Przedszkole „Zakątek Malucha” w Brzeźnicy

GRATULUJEMY!!!

Czytaj dalej

Tydzień hiszpański

W związku z tym, że jedna z naszych kochanych wolontariuszek – Karen jest Hiszpanką w przedszkolu obchodziliśmy tydzień hiszpański. W trakcie jego trwania dzieci miały okazję poznać symbole, zabytki i tradycję Hiszpanii, a także spróbować tradycyjnych potraw. Ukoronowaniem atrakcji była wielka fiesta dla wszystkich grup. Odtańczyliśmy flamenco, uszyliśmy strój dla pięknych hiszpanek, a nawet do hiszpańskiej melodii huśtaliśmy małe pajączki:)

Czytaj dalej

Wizyta pszczelarza

Zawitała do nas wiosna, a wraz z nią wyjątkowi goście – pszczoły!!! Tak, tak, nie przesłyszeliście się. Te pożyteczne owady przyjechały ze swoim opiekunem, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał dzieciom skąd się bierze miód i jakie zwyczaje maja pszczółki. Przedszkolaki próbowały pyłku pszczelego, miodku, robiły świece z wosku. A na koniec wszystkie dzieci oglądały przez lupy te sympatyczne żółto-brązowe owady.

Czytaj dalej

Warsztaty wielkanocne

Chociaż za oknem padał jeszcze śnieg, wiał zimny wiatr to już od dawna w naszym przedszkolu było czuć radosny nastrój związany z nadejściem wiosny i Świętami Wielkanocnymi. W salach zrobione już były wiosenne porządki. W kącikach przyrody uśmiechały się do wszystkich bazie kotki, zieleniła się rzeżucha i owies. Dnia 14.marca 2018r. nasze przedszkolaki miały okazję poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne. Podczas warsztatów dzieci wraz z Rodzicami wykonały koszyczek, zajączka, baranka i wspólną pracę wg metody D. Dziamskiej Edukacja przez ruch- „Zajączek z leniwej ósemki”. Pani Iza wprowadziła nas wszystkich w świąteczny nastrój poprzez wielkanocne opowiadanie. Wszyscy także bawiliśmy się przy śpiewie i tańcach. Pozostaje nam tylko czekać na wielkanocnego zajączka : )

Czytaj dalej

Starsze wiadomości:

Nasi Sponsorzy:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress