Najnowsze aktualności:

Projekt “Mały dietetyk”

Nasze Przedszkole uczestniczy w projekcie Mały Dietetyk. Jest to cykl sześciu warsztatów edukacyjno-kulinarnych mających na celu przekazanie w pozytywny sposób informacji o prawidłowym żywieniu oraz ukształtowanie dobrych nawyków żywieniowych. Udział dzieci w projekcie zwiększa ich poczucie odpowiedzialności za swoją dietę i związane z nią zdrowie.

Dobre nawyki żywieniowe to sposób na zachowanie zdrowia i dobrej formy przez całe życie!

W naszym Przedszkolu warsztaty będą odbywać się w każdy wtorek w okresie od 17 października do 28 listopada.

Tematy warsztatów skupiają się wokół wybranych grup produktów i omawiają najważniejsze aspekty prawidłowej diety dzieci oraz zachęcają do poznawania nowych smaków. Dzieci na każdym warsztacie mają szansę wspólnie przygotować pyszne i zdrowe danie. Nasze warsztaty to duża dawka pozytywnej energii, wiedzy i dobrego jedzenia!

Prowadzący warsztaty to doświadczeni edukatorzy i specjaliści żywienia człowieka.

Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie DIETANOVA.

Projekt współfinansuje Urząd M. St. Warszawy.

Czytaj dalej

Pasowanie na przedszkolaka

Choć jeszcze mali to już dzielnie przychodzą codziennie do naszego przedszkola i wesoło bawią się ze swoimi ciociami. Kto to taki? Oczywiście maluszki! I to właśnie one 6 października miały swoje święto: PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA. Na początku całe przedszkole bawiło się w ziemniaczane zabawy prowadzone przez ciocie Agnieszkę i Izę. Dzieciaki rzucały ziemniakami, które wcześniej musiały znaleźć ukryte na naszym holu. Rodzice też nie próżnowali: obierali ziemniaki czy biegali z nimi slalomem. Na koniec nastąpiła bardzo uroczysta chwila: pani dyrektor pasowała każdego maluszka na prawdziwego przedszkolaka. Po zabawie dzieci wraz z rodzicami zasiedli do poczęstunku, na który składały się potrawy oczywiście z ziemniaków.

Czytaj dalej

Wycieczka do Zaścianka Mazowieckiego

Dnia 28 września grupy II, III i IV wybrały się na wycieczkę do Zaścianka Mazowieckiego na warsztaty poświęcone robieniu zapasów na zimę. Na samym początku dzieci robiły kiełbasę. Wszystkie przedszkolaki dzielnie kręciły korbką, by mięso znalazło się w przygotowanej osłonce. Następnie pan umieścił kiełbasę w wędzarni. Po pełnej wrażeń przejażdżce wozem dzieciaki znowu zabrały się do pracy. Okazało się, że drylowanie śliwek na powidła to sama przyjemność, tym bardziej, że niektóre z owoców wpadały prosto do małych brzuszków:)
Po zabawie na świeżym powietrzu przyszedł ten długo oczekiwany moment, a mianowicie degustacja świeżo uwędzonej kiełbaski. Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, że była pyszna. A do domu każdy wycieczkowicz zabrał słoiczek jeszcze ciepłych powideł. To był dzień pełen wrażeń!

Czytaj dalej

Jesteśmy zdrowi, bo jemy warzywa

Średniaki cały wrześniowy tydzień rozmawiały o zdrowym odżywianiu. Przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do sklepu spożywczego, gdzie poznały zawód sprzedawcy, dowiedziały się różnych ciekawostek dotyczących warzyw i owoców. Oczywiście nie mogło zabraknąć sałatki warzywnej, którą dzieci wykonały samodzielnie. Była przepyszna: )

Czytaj dalej

Dzień przedszkolaka

W 2013r. został uchwalony Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ma on uwidaczniać rolę edukacji przedszkolnej w rozwoju dzieci, integrować przedszkola, jak również instytucje, które wpływają na jakość ich funkcjonowania. Wydarzenie to umożliwia dzieciom wspaniałą zabawę oraz radość z bycia przedszkolakiem. W naszej placówce dzień ten obchodzony był pod hasłem „Sport to zdrowie”. Po powitalnej zabawie, dzieci wraz z dorosłym odśpiewali hymn przedszkolaka. Następnie odbyło się spotkanie ze sportowcem- panią Jolantą Cergowską, nauczycielką z naszego przedszkola. Pani Jola opowiadała o swojej pasji biegania, prezentowała strój jaki warto mieć by brać udział w maratonach oraz liczne medale. Później odbyły się zawody sportowe. Dzieci podzielone na chłopców i dziewczynki wzięły udział w biegu z taczką, slalomie miedzy pachołkami, wyścigu kretów, układaniu wieży na czas. Na koniec dzieci otrzymały odznaki Super Przedszkolaka, drobny upominek, a w sali czekał na nie owocowo- warzywny poczęstunek. Dwójka dzieci z najstarszej grupy wraz z nauczycielką udały się do Urzędu Miasta Dzielnicy Bielany, gdzie wraz z innymi przedszkolakami z bielańskich placówek brały udział w zabawach. Starszaki wręczyły Władzom Dzielnicy plakat wykonany przez grupę III i IV o tematyce „Co najbardziej podoba mi się na Bielanach”

Czytaj dalej

Starsze wiadomości:

Nasi Sponsorzy:

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress