Quiz wiedzy ekologiczno-przyrodniczej „Przyjaciel przyrody”

Dnia 18.kwietnia.2018r. w naszym przedszkolu odbył się quiz wiedzy ekologiczno- przyrodniczej „Przyjaciel przyrody”. Był on skierowany do dzieci 5 i 6-letnich z przedszkoli dla dzieci słabowidzących, z wadami wzroku i integracyjnych. Celem quizu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, poszerzanie wiedzy o ekologii, jak również propagowanie zasad zdrowej rywalizacji i zachowań fair play. Nasza placówka była reprezentowana przez Ninę z grupy III i Kacpra z grupy IV. Quiz odbył się w sali starszaków, a pytania wyświetlane były na tablicy multimedialnej i dotyczyły szeroko pojętej wiedzy przyrodniczej i ochrony środowiska. Właściwą odpowiedź dzieci wskazywały poprzez uniesienie kartonika w odpowiednim kolorze. Zadaniem dla przedszkolaków było także ułożenie puzzli przedstawiających srokę, rozpoznawanie odgłosów przyrodniczych i wypełnienie karty pracy „Segregacja śmieci”. Na uczestników quizu czekał występ artystyczny „Ekoludek”, dyplomy, atrakcyjne nagrody i pyszny poczęstunek.