Wolontariusze z Fundacji Schumana w naszym Przedszkolu

Niedawno nasze Przedszkole odwiedzili młodzi ludzie z różnych krajów Europy, którzy są w Polsce w ramach projektu EVS realizowanego przez Fundację im. Roberta Schumana. Wolontariat Europejski jest unijnym przedsięwzięciem działającym w ramach programu Młodzież w Działaniu, który umożliwia młodzieży z całej Europy podjęcie pracy wolontarystycznej w wybranej przez siebie organizacji. Nasze Przedszkole już od wielu lat każdego roku gości u siebie dwóch wolontariuszy z różnych krajów Europy. Dnia 23.02.2018r. nauczycielki z Przedszkola zorganizowały dla wolontariuszy warsztaty szkoleniowe „Specyfika pracy z dzieckiem słabowidzącym”, gdzie mogły podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wszystko oczywiście w języku angielskim. Po multimedialnej prezentacji każdy z uczestników wziął udział w zabawach i zadaniach doskonalących narząd wzroku. By wczuć się lepiej w funkcjonowanie dziecka słabowidzącego wolontariusze mieli nałożone symulatory słabowzroczności. Na koniec nasi goście wykonali dla przedszkolaków książeczkę dotykową. Wolontariusze dziękowali za przekazaną wiedzę i umiejętności. Chętnie brali udział we wszelkich zadaniach, wykazali się kreatywnością i aktywnością podczas warsztatów.