Dzień Wzroku

Międzynarodowy Dzień Wzroku to dla naszych sówek dzień szczególnie ważny! Wszystkie przecież codziennie ćwiczą oczy, a także noszą zalecone okulary, soczewki czy zasłonki . W tym roku przedszkolaki obejrzały przedstawienie o kreciku, który nie chciał chodzić do okulisty i ortoptysty, dowiedziały się jak dbać o oczy, rozwiązywały zagadki związane z tematem. Potem oczywiście ćwiczyły oczka z wesołą muszką, odszukiwały ukryte elementy w sali, wykonały prace plastyczne, a także poznały wyliczankę pomagającą zrelaksować wzrok. Bardzo dziękujemy Fundacji Widoczne za prezenty dla dzieci czyli super książeczki „Mała sroczka ćwiczy oczka”. Jak zwykle był to dzień pełen wrażeń, ale też uświadamiający dzieciom co robić by widzieć coraz lepiej. A na podwieczorek wszyscy pałaszowali ciasteczka w kształcie okularów. Mniam, mniam