Informacja dla rodziców dot. likwidacji oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy

Obecnie trwa procedowanie dotyczące likwidacji oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych z dniem 31 sierpnia 2024 r.

Wszystkie dzieci sześcioletnie będą miały zapewnioną możliwość kontynuacji rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego w przedszkolach, do których uczęszczają w roku szkolnym 2023/2024, poprzez potwierdzenie przez rodziców woli kontynuacji w trakcie postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2024/2025.

Likwidacja oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych wynika z:

• Braku możliwości dostosowania organizacji pracy szkól podstawowych do zmienionych przepisów ochrony przeciwpożarowej. Termin dostosowania lokalu do ww. wymagań upływa 31 sierpnia 2024r. Pomieszczenia, w którym funkcjonują oddziały przedszkolne w bielańskich publicznych szkołach podstawowych nie spełniają nowych wymagań przeciwpożarowych.

• Analizy danych demograficznych. W najbliższych latach liczba miejsc w przedszkolach publicznych funkcjonujących na terenie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy zaspokoi potrzeby społeczne mieszkańców w zakresie wychowania przedszkolnego, mimo likwidacji oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Od kilku lat na terenie Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych występuje znaczna liczba wolnych miejsc.

Obecnie w przedszkolach są 222 wolne miejsca, a w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych 21 wolnych miejsc.