Nasze sukcesy

Nasze sukcesy w VII edycji Festiwalu O.K.U.L.A.R Ogólnopolskiego Konkursu Uzdolnionych Ludzi Artystycznie Różnorako „Osobno, ale zawsze razem” organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 8 dla Dzieci Słabowidzących im. dr Zofii Galewskiej w Warszawie:

  • w kategorii literackiej:

I miejsce Julii, Mai i Asi z gr. Czerwone Sówki bajką „Jeżyk Tomek i przyjaciele”

II miejsce KAcpra z gr. Czerwone Sówki z mamą bajką „Osobno, a jednak razem”

  • w kategorii plastycznej:

II miejsce Jasia z gr. Czerwone Sówki. Tytuł pracy: „Osobno, ale zawsze razem”

II miejsce Julki z gr. Żółte Sówki. Tytuł pracy: „Tęskniłam za Tobą”

Udział Antosia w warszawskim konkursie plastycznym „Dbam o Ziemię, nie marnuję” zorganizowanym przez Przedszkole Nr 401 w Warszawie.

Udział Helenki w gr. Żółte Sówki w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Strój regionalny” zorg. przez Przedszkole Nr 19 w Mysłowicach

 

Udział Kuby z gr. Żółte Sówki w Ogólnopolskim konkursie matematyczno- plastyczny „Zima na okrągło i kwadratowo” zorg. przez Przedszkole Miejskie Nr 66 w Łodzi

 

Z radością informujemy, że nasze przedszkole uzyskało certyfikat „CHRONIMY DZIECI” przyznawany placówkom realizującym politykę ochrony dzieci przed przemocą.

certyfikat_CHRONIMY DZIECI

 

Dzieci z naszego przedszkola regularnie odnoszą sukcesy w wielu konkursach. Jesteśmy z tego dumni i zapraszamy do zapoznania się z galerią osiągnięć.

2. Miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Wisła w moim mieście”

Grupa dzieci z IV grupy (Kacper, Justynka, Eliasz, Tomek, Ola i Nicole) wykonało piękną i pracochłonną pracę na ogólnopolski konkurs „Wisła w moim mieście”. Jury doceniło ich wysiłki przyznając im II miejsce. Gratulujemy!!!

2. Miejsce na festiwalu „OKULAR”

Zespół „Sówki Mądre Główki” składający się z reprezentantów starszaków wziął udział w Ogólnopolskim Konkursie Uzdolnionych Ludzi Artystycznie Różnorako „O.K.U.L.A.R.”. Nasze dzielne przedszkolaki zajęły drugie miejsce. Gratulujemy!!!

Wyróżnienie w warszawskim konkursie plastycznym „Od Bałtyku aż po Tatry”

Nicole z gr. IV swoją piękną pracą przedstawiającą Morskie Oko zdobyła wyróżnienie w warszawskim konkursie plastycznym „Od Bałtyku aż po Tatry”. Gratulujemy!!!

2. Miejsce w ogólnopolskim konkursie „Łapy, pióra i rymów cała fura”

Agnieszka z gr. III zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Łapy, pióra i rymów cała fura”. Jej praca inspirowana była wierszem L. J. Kerna „Śnieg”. Gratulujemy!!!

Festiwal „Kocham Cię Polsko”

Grupa III wystąpiła w bielańskim przeglądzie talentów „Kocham Cię Polsko”. Ich taniec rycerski z bum bum rurkami na pewno na długo pozostanie w pamięci widowni. Byliście wspaniali!

Festiwal Piosenki Angielskiej

Jak co roku dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w festiwalu piosenki angielskiej organizowanym przez śródmiejskie Przedszkole nr 14. W tym roku wystąpiła piątka dzieci z grupy III. Dzieci zaśpiewały piosenkę “What,s that?”

Konkurs „Płynie Wisła, płynie”

Basia i Paweł z gr. III wzięli udział w konkursie wiedzy o Wiśle. Nasi reprezentanci odpowiedzieli bezbłędnie na wszystkie pytania. Do przedszkola wrócili z ciekawymi książkami i dyplomami.

Festiwal OKULAR

Grupa III wzięła udział w Ogólnopolskim konkursie uzdolnionych ludzi artystycznie wielorako OKULAR. Nasze przedszkolaki zachwyciły jury tańcem do piosenki “Witajcie w naszej bajce” i zdobyły wyróżnienie. GRATULUJEMY !!!

3. Miejsce – Konkurs „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna

Ania Nurzyńska z gr. IV za kartkę świąteczną wykonaną pod kierunkiem p. Jolanty Cergowskiej otrzymała III miejsce w konkursie „Sercem Malowane – najpiękniejsza kartka wielkanocna”. Gratulujemy!!!

Wyróżnienie w Konkursie „Na zwiastowanie przybywaj bocianie”

Anna Nurzyńska z gr. IV otrzymała wyróżnienie w warszawskim konkursie plastycznym „Na zwiastowanie przybywaj bocianie”.

VI Ogólnopolski i II Międzynarodowy Konkurs Multimedialny Małych Form Parateatralnych „Smykolandia” 2016

Dzieci z gr IV z p. Jolantą Cergowską i p. Lidią Jędrzejuk zdobyły wyróżnienie za przedstawienie w VI Ogólnopolskim i II Międzynarodowym Konkursie Multimedialnym Małych Form Parateatralnych „Smykolandia” 2016. Specjalne wyróżnienie otrzymał też kostium smoka wawelskiego. Gratulujemy naszym małym aktorom:)

1. Miejsce Tymona w Dzielnicowym Konkursie Literackim

Tymon z gr. 4 zajął I miejsce w dzielnicowym konkursie „Chodź opowiem Ci bajeczkę” na stworzenie swojej własnej książeczki. Zwycięska praca powstała pod kierunkiem p. Joli Cergowskiej. Gratulujemy talentu literackiego i plastycznego!!!

Konkurs „Wiersze Doroty Gellner”

Trójka dzieci z naszego przedszkola wzięła udział w dzielnicowym konkursie recytatorskim „Wiersze Doroty Gellner”. Gratulujemy!

Mikrofon dla każdego 2015

Tym razem dzieci z naszego przedszkola zajęły aż dwa miejsca na podium w tym dzielnicowym konkursie muzycznym. Viktoria Duda zdobyła I miejsce śpiewając „Kołysankę dla E.T., a Aleksandra Śmigielska III miejsce za piosenkę „U lekarza”. Serdecznie gratulujemy !!!

W warszawskim parku

Martynka z grupy IV została wyróżniona w konkursie plastycznym „W warszawskim parku” zorganizowanym przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st Warszawy. GRATULUJEMY!

Psia Gwiazdka

Eryk z grupy IV został wyróżniony w konkursie plastycznym „Psia gwiazdka” zorganizowanym przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st Warszawy. GRATULUJEMY!

Papierowy zawrót głowy- projektujemy nakrycia głowy

Asia z grupy IV zdobyła pierwszą nagrodę w Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Papierowy zawrót głowy- projektujemy nakrycia głowy” zorganizowanym przez Przedszkole Nr 409 „Króla Maciusia”. GRATULUJEMY!

Mikrofon dla każdego 2014

Wzorem lat ubiegłych również w tym roku mamy laureata konkursu „Mikrofon dla każdego”. III miejsce w konkursie zajął Łukasz z gr. IV, który perfekcyjnie zaśpiewał piosenkę „Kto się boi smoka”. Gratulujemy!!!

Mikrofon dla każdego 2013

W tym roku ponownie odnieśliśmy sukces: II miejsce dla zespołu „Czyścioszki” i III miejsce dla Hathi w kategorii soliści. Gratulujemy!!!

Mikrofon dla każdego 2012

I miejsce – Bartek za wykonanie „Piosenki drewnianych lalek”. Zobacz film. II miejsce – grupa III za wykonanie piosenki „Plama”.

Udział w III Warszawskim konkursie filmu o przedszkolu

Film można obejrzeć tutaj: Zobacz film

Konkurs fotograficzny „Pomniki i zabytki Warszawy w obiektywie malucha”

Nasze przedszkole było organizatorem w/w konkursu fotograficznego. Wpłynęło wiele zdjęć zrobionych rękami dzieci zarówno z naszego przedszkola jak i innych placówek.

Wyróżnienie w 7. Przeglądzie Bielańskich Przedszkoli „Teatr Marzeń”

Dzieci z grupy IV przygotowały przedstawienie „Czerwony Kapturek”, do którego samodzielnie wykonały kukiełki i scenografię. Gratulujemy!

Bielany w kwiatach

Nasze przedszkole zajęło III miejsce w konkursie „Bielany w Kwiatach” organizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Grać każdy może

Dzieci z najstarszej grupy wzięły udział w bielańskim konkursie „Grać każdy może”, organizowanym przez Przedszkole Nr 308 „Krasnala Hałabały” pod patronatem Wydziału Oświaty i Wychowania Dzielnicy Bielany, w którym zaprezentowały interpretacje muzyczną wiersza „Ptasie radio” J.Tuwima i zdobyły wyróżnienie. GRATULUJEMY!!!

Niezwykłe ZOO, czyli fiku-miku, co można zrobić z makulatury i plastiku

czyli konkurs organizowany przez Przedszkole nr 409 w Warszawie. Otrzymaliśmy wyróżnienie za naszą pracę.

Najpiękniejsza palma i stroik wielkanocny

czyli VI edycja ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego przez Przedszkole Nr 49 w Krakowie. Patronat honorowy konkursu objął Małopolski Kurator Oświaty, natomiast patronat medialny – „Bliżej przedszkola. Wychowanie i Edukacja”. Otrzymaliśmy I nagrodę.

Grafika – rycie dłutem na tablicach gipsowych

Pamiętacie zajęcia w pracowni plastycznej i pracę wykonywaną pod kierunkiem p. Tadeusza na XIII Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży Toruń 2002? Na przegląd wpłynęło ok. 12 500 prac dzieci z 52 krajów świata. Nasze prace zostały wyróżnione i otrzymaliśmy wspaniałe dyplomy. Jest to nasz ogromny sukces, z którego bardzo się cieszymy!!! Warto było poświęcić czas i trud! Cieszcie się razem z nami !!!